Brzuch po porodzie – co powinnaś wiedzieć i jak ćwiczyć

dyskusja 2 komentarze

I jeszcze jeden i jeszcze raz… Czyli po raz kolejny o brzuchu po porodzie. Tym razem w trochę innej formie – filmowej. Ja jestem wprawdzie starej daty i wolę czytać, ale wiem, że wiele z was woli przystawjać ten sam materiał w formie filmowej.  A ja zawsze się staram frontem do klienta 😉  A tak serio, to zamierzam “wałkować” temat tak długo jak długo będę trafiać na idiotyczne materiały proponujące kobietom po porodzie zajęcia w rodzaju trampolin, promujące brzuszki jako ćwiczenia na płaski brzuch czy sprowadzające powrót do formy po porodzie do utraty “nadliczbowych” kilogramów. Czyli krótko mówiąc, nie prędko 🙂

Praktyczna wiedza

Dlatego chcialam Cię dzisiaj zachęcić do obejrzenia zapisu z transmisji, którą jakiś czas temu robiłam. Z części pierwszej, teoretycznej, dowiesz się między innymi dlaczego brzuch po porodzie bywa tak problematyczny oraz, że problem ten rzadko kiedy sprowadza się li tylko do mięśni brzucha. Mówię o tym co jest normalne, a co powinno Cię zaniepokoić i skłonić do konsultacji ze specjalistą. No i oczywiście – jakie konkretne kroki powinnaś podjąć, żeby ciało znowu zaczęło działać prawidłowo. Bo sama wiedza, bez sposobów na jej aplikację, na niewiele się zda. 
Bardzo Cię od razu przepraszam za efekty dźwiękowe na filmie. Możesz tutaj czarno na białym zobaczyć jak wygląda życie matki pracującej z domu. Jest dziecko kręcące się pod nogami, są hałasy, jest karmienie piersią. Ale jestem do tego przyzwyczajona, więc jest też mięso i konkret.

Wiedza w praktyce

W drugiej części transmisji pokazuję kilka ćwiczeń. Wybrałam takie, które najbardziej lubię ja i moje klientki. A lubimy je, bo pomagają aktywować mięśnie głębokie brzucha, i co ważniejsze, poczuć tę aktywację. Możesz je potraktować jako gotowy trening, ale nagrywalam je raczej jako inspirację. Zobacz, które jest Ci wykonac najłatwiej, a które sprawia Ci więcej kłopotu. Sprawdź, w którym ćwiczeniu najlepiej czujesz i w największym stopniu kontrolujesz pracę mięśni brzucha. Pamiętaj zawsze o prawidłowej pozycji wyjściowej i oddechu przeponowym. I pamiętaj, że nie ma jednego ćwiczenia dobrego dla wszystkich i na wszystko, a żaden trening online nie zastąpi pracy ze specjalistą. Tak, wiem, że powtarzam to za każdym razem i może już przerwacasz oczami, bo ile można, ale zależy mi, żeby to wybrzmiało. 
Ok, już nie przynudzam i zapraszam na ćwiczenia. Na zachętę dodam, że Marcinio ćwiczy razem z nami 🙂

Jeżeli temat Cie zainteresował, to polecam Twojej uwadze tekst o tym dlaczgo nie powinnaś wciągać brzucha i artykuł rozwijający temat rozejścia mięśnia prostego brzucha.

 Skondensowaną wiedzę na temat wszystekigo co wiąże się z mięśniami brzucha w ciąży i po porodzie znajdziesz w moim darmowym ebooku: 

2 Responses

 1. Anna
  | Odpowiedz

  Hej, od kiedy można stosować ww. ćwiczenia po cięciu cesarskim?

  • Kasia Wawrzycka
   | Odpowiedz

   10-12 tygodni po porodzie 🙂

Leave a Reply

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • More Networks
Copy link
Powered by Social Snap