Trening mięśni dna miednicy i profilaktyka uroginekologiczna

Sprawne i elastyczne mięśnie dna miednicy to gwarancja łatwiejszego porodu z ochroną krocza i szybszego przywrócenia ich funkcji i sprawności po porodzie. Mają one również wpływ na prawidłową postawę oraz jakość naszego życia seksualnego. Trening mięśni dna miednicy eliminuje w znaczący sposób bóle pleców i kręgosłupa, zapobiega lub wyraźnie zmniejsza natężenie objawów nietrzymania moczu i obniżania się narządów. Każda kobieta, nawet jeżeli nie ma i nie planuje mieć dzieci, powinna potrafić aktywnie pracować mięśniami dna miednicy i wiedzieć jak je chronić podczas codziennych czynności, aby cieszyć się sprawnością i zdrowiem do późnej starości. Zapraszam do kontaktu - pracuję wg. szwajcarskiej koncepcji Bebo®, która już od 20 lat pomaga kobietom w Szwajcarii, Niemczech i Austrii.

Zajęcia grupowe (Warszawa)

Zapraszam wszystkie przyszłe i obecne mamy na prowadzone przeze mnie zajęcia grupowe. Zajęcia dla kobiet w ciąży pozwolą pozostać w jak najlepszej formie przez całą ciążę i pomogą w radzeniu sobie z dolegliwościami ciążowymi. Ćwiczenia mają również na celu przygotowanie do ogromnego wysiłku jakim jest poród. Z kolei młode mamy mogą ćwiczyć w towarzystwie swoich dzieci, dzięki czemu szybciej wrócą do formy po porodzie, poprawią kondycję, wzmocnią i wyrzeźbią ciało. Zajęcia dla mam prowadzę na sali, oraz na świeżym powietrzu co pozwala na połączenie codziennego spaceru z treningiem.

Zajęcia grupowe to również świetna okazja żeby spotkać się z innymi kobietami będącymi na podobnym etapie życia i wymienić się doświadczeniami.

Aktualny grafik zajęć do ściągnięcia na dole strony. 

Treningi personalne (Warszawa)

Jeżeli zależy ci, żeby być aktywną i sprawną mamą, ale nie lubisz ćwiczyć w grupie albo trudno ci dotrzeć na zorganizowane zajęcia, trening personalny to rozwiązanie dla ciebie. Pracując w systemie jeden na jeden mamy możliwość skupić się na kwestiach, które najbardziej cię interesują, popracować nad twoimi specyficznymi problemami lub słabymi stronami. Pracujemy w twoim własnym tempie, dlatego przy tej formie treningu postęp jest zazwyczaj większy a efekty szybciej widoczne. Pracuję indywidualnie zarówno z kobietami w ciąży, jak i młodymi mamami. Możliwe są również treningi w mini grupach - dwu- lub trzyosobowych.

Indywidualny plan treningowy dla Ciebie

Mogę przygotować dla ciebie indywidualny plan treningowy, który pomoże ci przejść aktywnie przez okres ciąży lub wrócić do sprawności i figury po porodzie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla zmotywowanych i zdyscyplinowanych mam, które nie mają możliwości uczestniczenia w zajęciach lub pracy indywidualnej pod okiem trenera. Zawsze przed ułożeniem planu treningowego przeprowadzam dokładny wywiad, przez cały czas jego realizacji również jesteśmy w kontakcie. Dzięki temu masz pewność, że ćwiczenia są dobrane do twoich potrzeb i że ćwiczysz bezpiecznie.

Masaż (Warszawa)

Trening i właściwa, różnorodna dieta to dwa niezbędne składniki zdrowego życia. Trzecim elementem tego równania, o którym często niestety zapominamy, jest regeneracja. Jeżeli masz problem ze znalezieniem czasu na odpoczynek i relaks, chętnie ci pomogę. Wykonuję masaż klasyczny, sportowy i relaksacyjny w domu klienta. Nie musisz więc wychodzić z domu, żeby się zrelaksować lub zregenerować zmęczone treningiem mięśnie. Masaż to również doskonałe uzupełnienie procesu odchudzania. Poprzez zwiększenie szybkości przepływu krwi ułatwia wymianę tkankową. Regularny masaż pomaga również zredukować cellulit.