Moją misją jest zachęcanie kobiet w ciąży do bezpiecznej aktywności fizycznej. Odpowiednio dobrane ćwiczenia w ciąży mają zbawienny wpływ na przebieg ciąży i porodu, oraz na rozwijające się w brzuchu dziecko:

  • podnoszą ogólną wydolność organizmu
  • działają korygująco na postawę
  • przeciwdziałają rozstępom skóry
  • działają przeciwżylakowo i przeciobrzękowo
  • przeciwdziałają zaparciom
  • poprawiają samopoczucie, przeciwdziałają depresji ciążowej
  • przeciwdziałają otyłości ciążowej i przyczyniają się do szybszego odzyskania sprawności fizycznej i równowagi psychicznej w czasie połogu

Badania i statystyki potwierdzają, że u kobiet aktywnych fizycznie rzadziej występują takie patologie ciąży jak przedwczesny poród, przenoszenie ciąży, nieprawidłowe ułożenie płodu.

Ćwiczenia dla ciężarnych to również forma przygotowania do porodu. Kobieta, która przez okres ciąży była aktywna, ma lepszy kontakt z własnym ciałem, ma lepszą tolerancję wysiłkową i wyższą wydolność. Dzięki temu jest lepiej przygotowana do wysiłku jakim jest poród. A jest to wysiłek nie byle jaki – wydatek energetyczny jest porównywany do przebiegnięcia maratonu.

Ćwiczenia podejmowane przez przyszłą mamę mają również nieoceniony wpływ na płód. Przyspieszone krążenie powoduje lepsze dotlenienie płodu i efektywniejszy transport składników odżywczych do łożyska. Ćwiczenia zapewniają stymulację prenatalną płodu – poprzez ruch i głos matki, muzykę, dotykanie brzucha. Mają również wpływ na ułożenie płodu oraz stan ogólny dziecka po urodzeniu. Dzieci mam aktywnych w ciąży mają zazwyczaj wyższą punktację w skali Apgar, niższe wskaźniki zachorowalności, mają większe zdolności kognitywne, są spokojniejsze i mają mniejszą skłonność do kolki.

Mam nadzieję, że cię przekonałam, że warto ćwiczyć w ciąży 😃 Jeżeli mieszkasz w Warszawie, zapraszam cię serdecznie na moje treningi personalne. Jeżeli masz poczucie, że potrzebujesz usystematyzowania wiedzy, nie wiesz co możesz ćwiczyć, a czego nie, albo zastanawiasz jakie ćwiczenia będą dla ciebie najlepsze na tym etapie życia możesz skorzystać z konsultacji online, podczas których odpowiem na wszystkie nurtujące cię pytania.

Jeżeli lubisz ćwiczyć w domu zapraszam Cię serdecznie do mojego kursu online Ciąża w ruchu. Boski plan dla przyszłych mam. Znajdziesz tam treningi wzmacniająco – kondycyjne, ale również ćwiczenia oddechowe, rozluźniające i przygotowujące do porodu. Wszystko ułożone w przejrzyste plany treningowe, żebyś wiedziała co i kiedy ćwiczyć.